Oprichter Huobi hoopt op 3 miljard door verkoop cryptobeurs

Foto: Grey82/Shutterstock

Leon Li, een van de oprichters van cryptobeurs Huobi, is bezig met de verkoop van zijn aandelen in het bedrijf. Volgens Bloomberg wil Li hiermee een deftige 3 miljard dollar opstrijken.

Gezondheid oprichter Huobi

Volgens de woordvoerder van de Huobi-groep heeft Li zijn zakenpartners al geïnformeerd over zijn beslissing. Tijdens een aandeelhoudersvergadering in juli kondigde hij aan dat hij al zijn functies bij de cryptobeurs zou overdragen zich te concentreren op zijn gezondheid. Er zijn geen verdere details gedeeld over zijn gezondheid.

FTX en Justin Sun geïnteresseerd in Huobi

Li heeft inmiddels gesprekken gevoerd met verschillende geïnteresseerde partijen die in staat zijn om in ieder geval 60% van het bedrijf over te nemen. Volgens de geruchten moet je denken aan Tron-oprichter Justin Sun en cryptocurrency-bedrijf FTX. Mocht het Li lukken om 3 miljard dollar binnen te harken, dan is dit volgens Bloomberg een van de grootste aandelenverkopen ooit.

Overigens is die 3 miljard dollar het uiterste wat Li verlangt, hij mikt op een bedrag van minimaal 2 miljard dollar. Zelfs dat is een ambitieus bedrag, Bloomberg schat de waarde van de aandelen namelijk op 1 miljard dollar.

Problemen met Huobi Thailand

Huobi is een oudgediende in de crypto-industrie. De beurs werd al in 2013 opgericht en groeide al snel uit tot een van de grootste ter wereld. Maar in al die tijd heeft Huobi veel problemen gehad met regelgevers en toezichthouders.

Zo probeerde de toezichthouder op effecten van Thailand de beurs te sluiten. Ze dreigden de licentie in te trekken en de beurs zou alle klanten binnen drie maanden alle activa terug moeten geven omdat het bedrijf de geldende wetten niet naleefde.

Dit heeft er toe geleid dat Huobi zijn Thaise deuren op 1 juli van dit jaar moest sluiten. Huobi Thailand bestond toen net twee jaar. Oorspronkelijk komt de beurs uit China, maar de Chinese regelgeving zorgde ervoor dat het onmogelijk werd om daar te blijven waardoor Huobi wel moest uitbreiden naar het buitenland.

China sluit deuren Huobi

In september 2021 maakte Huobi bekend dat ze geen nieuwe gebruikers uit China meer zouden accepteren. Daarnaast werden alle bestaande accounts van Chinese gebruikers opgeschort. Op 31 december 2021 werden alle accounts van Chinese klanten gesloten.

Huobi verwierf in de tussentijd licenties in Dubai en Nieuw-Zeeland, en mag ook actief zijn in de Verenigde Staten.

Deel dit artikel

Net binnen
Trending
€22 miljard aan bitcoin aankopen mogelijk door Amerikaanse staten
Amerikaanse centrale bank doet schokkende onthulling
Cryptomunt Pi komt eraan: wat kunnen Nederlanders doen?
Cryptomunt Pi komt eraan: wat kunnen Nederlanders doen?
Ethereum koers vecht om grens bij €2.600 na 25% crash
Hierdoor dreigt op de grootste crash ooit in de financiële markten
gta-6-rockstar-crypto-gaming
GTA 6 officieel bevestigd: wordt dit gaming’s crypto moment?
XRP koers schiet 14% de lucht in - wat speelt er?
Crypto parel stijgt 55%, Nederlanders op Bitvavo handelen enthousiast
Advertentie

Trending Wallets en Exchanges nieuws

Bybit hack update: Nieuws voor Nederlandse klanten, daders bekend
Bybit hack update: Nieuws voor Nederlandse klanten, daders bekend
Ethereum toont ‘voorzichtige tekenen van herstel’, maar bitcoin stoort
Crypto-topman wil Ethereum terugdraaien na $1,4 miljard Bybit hack
Virus steelt jouw crypto via Apple Macs: Microsoft slaat alarm
Virus steelt jouw crypto via Apple Macs: Microsoft slaat alarm
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.