Erik Juffermans Erik Juffermans
2 min. leestijd

Binance hield banden met China jaren verborgen – The Financial Times

Binance hield banden met China jaren verborgen - The Financial Times

Foto: JOCA_PH/Shutterstock

In 2017 werden crypto exchanges verboden in China, en Binance vertrok uit het land. Of toch niet? Volgens documenten in handen van The Financial Times onderhield Binance sinds 2017 wel degelijk banden met China. Ook was er personeel actief in het land en werden er operaties draaiende gehouden.

XRP wint van de SEC, maar Coinbase krijgt toch een rechtszaak
XRP wint van de SEC, maar Coinbase krijgt toch een rechtszaak

Binance kantoren en personeel in China

Volgens The Financial Times was er eind 2019 nog een kantoor van Binance actief binnen de Chinese grenzen. Ook werd er een Chinese bank gebruikt om personeel in China te betalen. Dit is zeer opmerkelijk te noemen aangezien Binance in 2017 aangaf alle activiteit in het land stop te zetten.

Daarnaast lijkt het erop dat Binance actief probeerde deze activiteit in China te verbergen. In berichten uit 2019 is te lezen dat medewerkers van de crypto exchange de activiteit in het land geheim moesten houden. 

“Onthoud: in het openbaar hebben we kantoren in Malta, Singapore en Oeganda. Bevestig a.u.b. geen kantoren in China.”

Sinds deze week is Binance verwikkeld in een rechtszaak met de Amerikaanse Commodity Futures Trading Commission (CFTC). De CFTC klaagt de exchange aan omdat het meerdere handels- en derivaten wetten zou hebben overtreden. Ook zou er sprake zijn van marktmanipulatie op het platform.

De aanklacht van de CFTC claimt dat Binance de locaties van kantoren verdoezelde. Daarnaast meent de CFTC ook dat Binance “de identiteiten van entiteiten actief op het platform en de locaties hiervan” verborgen hield.

Bitcoin exchange ontkent alle verwijten

Een woordvoerder reageert namens Binance op The Financial Times en ontkent stellig alle verwijten.

“[Binance] opereert niet in China, en we hebben ook geen technologie, inclusief servers en data, in China. We verwerpen alle tegenstrijdige beweringen. De Chinese, zoals elke andere regering, heeft geen toegang tot Binance data behalve als we wetmatige en legitieme verzoeken van autoriteiten beantwoorden.”

De enige actieve vestiging in China waar het bedrijf relaties mee zou heben is een callcenter om klanten in het Mandarijn, de meest gesproken taal in China, van dienst te kunnen zijn.

Deel dit artikel
Erik Juffermans

Erik Juffermans is sinds januari 2022 een gepassioneerde auteur bij Crypto Insiders. Met een academische achtergrond in internationale politiek en antropologie, combineert hij zijn kennis en kritische blik om diepgaande analyses te maken over de raakvlakken tussen crypto en diverse maatschappelijke aspecten. Sinds 2017 is Erik actief in de cryptowereld, gedreven door de unieke financiële vrijheid en de tegendraadsheid van de sector. Hij specialiseert zich in Bitcoin mining, Decentralized Finance, overheid en regulatie, en Ethereum.

Net binnen
Meest gelezen
Cryptomarkt knalt omhoog: Nederlanders laten robots voor hen handelen
Cryptomarkt knalt omhoog: Nederlanders laten robots voor hen handelen
  • 17/04/2025
  • 3 min. leestijd
Een-fors-dalende-koers-van-een-onbekende-cryptomunt-gevisualiseerd-als-een-candle-chart
Altcoin crasht met 7% na verbod in Duitsland, wat betekent dit?
  • 16/04/2025
  • 3 min. leestijd
Een afbeelding van een XRP munt, met op de achtergrond een dalende en daarna hard stijgende koers
XRP stijgt 13,7%: is er een rally op komst? Dit zeggen analisten
  • 15/04/2025
  • 2 min. leestijd
Bitcoin transactie via mobiele wallet
Bank grijpt in bij bitcoin aankoop: klant krijgt excuses na ‘absurd’ gesprek
  • 21/04/2025
  • 3 min. leestijd
Candle chart grafiek met een zijwaarts gaande bitcoin koers met het handelspaar BTC_USD en technische indicatoren
Bitcoin halving amper een jaar geleden, data laat nu al stroomversnelling zien
  • 21/04/2025
  • 2 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Cryptomarkt knalt omhoog: Nederlanders laten robots voor hen handelen
Cryptomarkt knalt omhoog: Nederlanders laten robots voor hen handelen
  • 17/04/2025
  • 3 min. leestijd
18-jarig wonderkind steelt €57 miljoen aan crypto en vlucht
18-jarig wonderkind steelt €57 miljoen aan crypto en vlucht
  • 17/04/2025
  • 3 min. leestijd
Een-fors-dalende-koers-van-een-onbekende-cryptomunt-gevisualiseerd-als-een-candle-chart
Altcoin crasht met 7% na verbod in Duitsland, wat betekent dit?
  • 16/04/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.