Ivo Melchers Ivo Melchers
3 min. leestijd

XRP-zaak krijgt staartje: SEC daagt Ripple opnieuw uit in beroep

Crypto bedrijf reageert: ”XRP is en blijft geen effect”

XRP-XRP
xrp-xrp-logo
Ripple nieuws
XRP-zaak krijgt staartje: SEC daagt Ripple opnieuw uit in beroep

Foto: Tada Images/Shutterstock

Het is officieel: de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) gaat in beroep in haar lopende juridische strijd met Ripple, het bedrijf achter de XRP crypto. Begin deze maand gaf de commissie formeel al aan in hoger beroep te willen gaan, dus het nieuws komt niet als een verrassing. Er was even sprake van hoop dat de SEC het beroep zou laten varen, maar vlak voor de deadline werd het alsnog ingediend.

Ripple koopt broker voor $1,25 miljard: keerpunt voor crypto?
Ripple koopt broker voor $1,25 miljard: keerpunt voor crypto?

SEC gaat in de tegenaanval

Op 2 oktober diende de SEC een zogeheten ‘kennisgeving van beroep’ in, wat een formele manier is om te laten weten dat het in hoger beroep gaat. Daarna staat er een periode van 14 dagen om het juridische document met de volledige inhoud van het beroep in te dienen. De SEC heeft alle mogelijk tijd genomen, aangezien gisteren vlak voor de deadline pas het zogenoemde Formulier C document verscheen.

De SEC is het niet eens met het oordeel dat de verkoop van XRP op handelsbeurzen niet als een ongeregistreerde effectenverkoop wordt beschouwd. Ook wil de waakhond dat de rechtbank kijkt naar hoe Ripple XRP heeft verdeeld aan medewerkers en andere partijen en de verkoop door CEO Brad Garlinghouse en mede-oprichter Chris Larsen.

De $125 miljoen boete die aan Ripple werd opgelegd voor het overtreden van de effectenwetgeving met de institutionele verkoop van XRP wordt dus niet aangevochten. Dit was wel de verwachting, aangezien de SEC een boete van bijna $2 miljard had geëist.

Zoals Ripple’s Chief Legal Officer Stuart Alderoty op socialmediaplatform X verduidelijkt, gaat er dus niets veranderen aan het oordeel dat XRP op zichzelf géén effect is. ‘’Die beslissing geldt als de wet in het land,’’ zo schreef hij. Dat is een grote overwinning voor Ripple aangezien er dus geen twijfel meer is over de juridische status van XRP. Het juridische geschil is nu alleen nog een kwestie van geld.

Tijdlijn voor XRP-rechtszaak

Vorige week kon je al in het Ripple nieuws lezen dat het cryptobedrijf heeft aangegeven in tegenberoep te gaan, die volgende week ingediend zal worden.

Daarna zullen beide partijen akkoord gaan met een briefingschema. De SEC heeft dan tot 90 dagen de tijd om zijn eerste briefing in te dienen. Uiteindelijk zal Ripple een reactie indienen en vervolgens zijn eigen briefing. Het volledige briefingproces zal naar verwachting tot juli 2025 duren.

XRP-houders zullen dus nog wel even geduld moeten hebben voordat de strijdbijl eindelijk begraven kan worden. De grote vraag is nu wat dit voor de XRP koers gaat betekenen.

Deel dit artikel
Ivo Melchers

Ivo Melchers is sinds oktober 2022 actief bij Crypto Insiders. Met een bachelor in psychologie, gespecialiseerd in economische psychologie, en een jaar ervaring als fulltime crypto-redacteur, schrijft Ivo met passie over de cryptomarkt. Hij wil Nederlanders helpen de complexe cryptowereld te begrijpen en verstandige investeringskeuzes te maken. Zijn grote interesse in journalistiek en crypto werd met name gewekt door de vorige bullmarket.

Net binnen
Meest gelezen
Het logo van Ripple (XRP) op een scherm.
Crypto Rewind: Groot XRP nieuws, Trump laat markt ontploffen
  • 13/04/2025
  • 3 min. leestijd
Een donkere en blurry candle chart van een crypto koers, die hard stijgt ten tijde van een rally
Koers van cryptomunt verdubbelt in één dag, schiet top 100 binnen
  • 12/04/2025
  • 3 min. leestijd
Hele stad valt voor crypto oplichting: 16.000 inwoners verliezen miljoenen
Hele stad valt voor crypto oplichting: 16.000 inwoners verliezen miljoenen
  • 12/04/2025
  • 5 min. leestijd
Crypto parel stijgt 254% in een week - Nederlanders handelen volop
Crypto parel stijgt 254% in een week – Nederlanders handelen volop
  • 14/04/2025
  • 3 min. leestijd
Cryptomarkt knalt omhoog: Nederlanders laten robots voor hen handelen
Cryptomarkt knalt omhoog: Nederlanders laten robots voor hen handelen
  • 17/04/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Ripple nieuws

Het logo van Ripple (XRP) op een scherm.
Crypto Rewind: Groot XRP nieuws, Trump laat markt ontploffen
  • 13/04/2025
  • 3 min. leestijd
Een afbeelding van een XRP munt, met op de achtergrond een dalende en daarna hard stijgende koers
XRP stijgt 13,7%: is er een rally op komst? Dit zeggen analisten
  • 15/04/2025
  • 2 min. leestijd
Ripple's XRP op keerpunt: derivatenmarkt zet massaal in op koersdaling
XRP crash in aantocht? Ripple-handelaren zetten in op koersdaling
  • 14/04/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.