Robin Hazekamp Robin Hazekamp
2 min. leestijd

‘Als Ripple de overeenkomst tekent, dan winnen ze voor 99,9%’

XRP-XRP
xrp-xrp-logo
Ripple nieuws
‘Als Ripple de overeenkomst tekent, dan winnen ze voor 99,9%’

Foto: T. Schneider/Shutterstock

XRP advocaat John Deaton heeft in een tweet op X gereageerd op het recente verlies van de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC). De waakhond kreeg te horen dat ze geen schadevergoeding mogen eisen als er geen duidelijk bewijs is van schade. Goed nieuws voor een bedrijf als Ripple, dat al langer in een conflict zit met de overheidsinstantie.

XRP in de lift: Ripple boekt winst met overname en ETF-verwachting & meer
XRP in de lift: Ripple boekt winst met overname en ETF-verwachting & meer

Crypto gigant heeft rechtszaak tegen SEC met 90/10 gewonnen

Op 5 juni werd er door de SEC een rechtszaak aangespannen tegen Aron Govil. De waakhond beschuldigde Govil ervan betrokken te zijn bij meerdere frauduleuze aanbiedingen van ‘effecten.’ Dit zou hij via zijn bedrijf Cemtrex hebben gedaan. 

In de rechtszaak besloot de rechter dat de SEC geen schadevergoeding kan opleggen indien er geen duidelijk bewijs is voor schade. Voor de waakhond een lichte domper, maar voor een bedrijf als Ripple positief. De uitspraak kan namelijk worden gebruikt door het crypto bedrijf als argument om geen schadevergoeding te betalen. 

John E. Deaton, advocaat voor XRP investeerders, reageerde positief op de uitspraak. In zijn tweet grijpt hij de rechtszaak tussen Govil en de SEC aan om het einde van de Ripple rechtszaak nog eens te benadrukken. Op X schrijft hij:

“De mensen die beweren dat de SEC een 50/50 overwinning heeft behaald tegen Ripple zitten 100% fout. Het was eerder een 90/10 overwinning in het voordeel van Ripple. Als Ripple uiteindelijk minder dan $20 miljoen hoeft te betalen dan hebben ze de zaak voor 99,9% gewonnen.”

Schikking met lichte boete zou overwinning van 99,9% betekenen voor Ripple

Met het betalen van de twintig miljoen dollar verwijst hij naar de nu afgelopen rechtszaak tussen Ripple en de SEC. Dat bereikte na meerdere jaren te hebben gelopen zijn einde in juli dit jaar. Rechter Torres besloot dat de munt van Ripple, XRP, geen effect genoemd kan worden indien verkocht op exchanges.

Nu is de rechtszaak tussen de SEC en Ripple al een tijdje afgelopen, maar dat betekent niet dat het juridische conflict is uitgevochten. De waakhond heeft aangegeven in hoger beroep te willen gaan

John E. Deaton doelt er daarom in zijn tweet op dat Ripple een schikking treft met de SEC om de strijd te beslechten. Indien Ripple minder dan $20 miljoen hoeft te betalen, vindt Deaton dat het bedrijf achter XRP de zaak voor 99,9% gewonnen heeft.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Robin Hazekamp

Robin Hazekamp is sinds mei 2023 actief bij Crypto Insiders. Als freelance vertaler kwam hij in contact met het platform. Hij is momenteel bachelorstudent Biologie aan de Rijksuniversiteit Groningen. Robin heeft een brede interesse in crypto, mede dankzij Europese politieke competities waarin hij uitblonk. Zijn expertise ligt op het gebied van regelgeving, psychologie en criminaliteit binnen de cryptowereld.

Net binnen
Meest gelezen
Robert kiyosaki spreekt op gala
Robert Kiyosaki: Amerika gaat vallen, en bitcoin naar $1 miljoen
  • 25/04/2025
  • 3 min. leestijd
Waarom Bitcoin beleggers nu bidden voor hogere werkloosheid
Crypto-baas voorspelt XRP koers naar €876: dit is wanneer en hoe
  • 28/04/2025
  • 3 min. leestijd
Ursula von der Leyen, Europese Unie
Cryptobelasting verandert in 2026: wat je moet weten over de nieuwe regels
  • 23/04/2025
  • 4 min. leestijd
De Nederlandse Bitcoin Familie: Hoe €300.000 uitgroeide tot €10 miljoen
De Nederlandse Bitcoin Familie: Hoe €300.000 uitgroeide tot €10 miljoen
  • 27/04/2025
  • 3 min. leestijd
xrp-ada-cardano-samenwerking
Supercomputers voorspellen: XRP of Cardano de beste crypto voor komende jaren?
  • 23/04/2025
  • 4 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Ripple nieuws

Waarom Bitcoin beleggers nu bidden voor hogere werkloosheid
Crypto-baas voorspelt XRP koers naar €876: dit is wanneer en hoe
  • 28/04/2025
  • 3 min. leestijd
Institutionele storm voor XRP? Beursgigant voegt Ripple’s munt toe
Groot XRP nieuws: aftellen naar belangrijke handelsstart is begonnen
  • 25/04/2025
  • 2 min. leestijd
xrp analyse door crypto expert
Crypto expert: ‘alleen XRP bezitten is genoeg om rijk te worden’
  • 29/04/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.