Simon Bosch Simon Bosch
2 min. leestijd

Noord-Korea zit mogelijk al jaren achter Japanse crypto-hacks

Noord-Korea zit mogelijk al jaren achter Japanse crypto-hacks

Foto: Willrow Hood / Shutterstock.com

2022 is in veel opzichten hét jaar van de crypto-hacks gebleken, zo is gebleken uit onderzoek. Maar hacks zijn in de wereld van cryptocurrencies niets nieuws, en volgens Japan is Noord-Korea al jaren actiever dan we dachten.

XRP stijgt 13,7%: is er een rally op komst? Dit zeggen analisten
XRP stijgt 13,7%: is er een rally op komst? Dit zeggen analisten

Noord-Korea dader crypto-hacks Japan

Dat schrijft de Japanse overheid in een brief aan Japanse bedrijven in de crypto-industrie. De Noord-Koreaanse overheid heeft zijn eigen hackersgroep, Lazarus Group. Deze organisatie zat de afgelopen jaren achter een enorm aantal verwoestende hacks, waaronder die van DeBridge Finance. Het Aziatische land is zelfs wereldleider in crypto-criminaliteit, ondanks dat de bevolking niet bepaald onderlegd zal zijn met het gebruik van het internet.

Volgens de Japanse National Police Agency (NPA) and Financial Services Agency (FSA) zijn Japanse bedrijven op grote schaal het doelwit van Noord-Koreaanse phishing-hacks. Hiermee proberen hackers van Lazarus crypto-activa te ontfutselen van nietsvermoedende werknemers. Ze zetten nepaccounts op en doen zich voor als een topman van het bedrijf, die zakelijke transacties zou doen. Het slachtoffer wordt overtuigd om op links en bijlagen te klikken, die malware bevatten.

De bestanden waar slachtoffers op uitkomen zouden met cryptovaluta te maken hebben. Daarom raden de Japanse wetshandhavers aan om deze bestanden niet te openen, niet zomaar op links te klikken en om hun private keys voor henzelf te houden. Ook vindt de overheid dat Japanners antivirussoftware zouden moeten installeren.

Lazarus Group zat achter veel meer bitcoin hacks

Lazarus Group zou in verbinding staan met het Reconnaissance General Bureau, de geheime dienst van Noord-Korea. Het zou naast voor hacks waar geen geld mee gemoeid werd ook verantwoordelijk zijn geweest voor veel crypto-hacks, waar het zo’n 1,59 miljard dollar aan tokens heeft weten te stelen. Hiermee zou het kernwapenprogramma van de Noord-Koreaanse overheid worden bekostigd.

De organisatie is ook een belangrijke reden geweest voor de Verenigde Staten om sancties op te leggen op de crypto-mixer Tornado Cash. Van deze dienst zou Lazarus gebruikmaken om gestolen tokens wit te wassen.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Simon Bosch

Simon Bosch is een fanatiek macro-analist die diepgaand onderzoek doet naar onderwerpen waar de meeste mensen niet naar willen kijken. Hij richt zich op de financiële, maatschappelijke en geopolitieke wereld en onderzoekt alles met twee kanten. Volgens Simon bestaan er geen onderwerpen zonder twee kanten en is een sceptische blik altijd nodig. Hij gelooft dat de wereld kapot is en dat crypto een deel van de oplossing kan zijn.

Net binnen
Meest gelezen
Cryptomarkt knalt omhoog: Nederlanders laten robots voor hen handelen
Cryptomarkt knalt omhoog: Nederlanders laten robots voor hen handelen
  • 17/04/2025
  • 3 min. leestijd
Een-fors-dalende-koers-van-een-onbekende-cryptomunt-gevisualiseerd-als-een-candle-chart
Altcoin crasht met 7% na verbod in Duitsland, wat betekent dit?
  • 16/04/2025
  • 3 min. leestijd
Bitcoin transactie via mobiele wallet
Bank grijpt in bij bitcoin aankoop: klant krijgt excuses na ‘absurd’ gesprek
  • 21/04/2025
  • 3 min. leestijd
Cryptobloedbad was laatste grote uitverkoop, zegt analist
€1.000 in bitcoin of sparen op de bank? Dit zijn de cijfers – en die zijn glashelder
  • 22/04/2025
  • 3 min. leestijd
foto van bitcoins op een koersgrafiek
Bitcoin op hoogste niveau in weken: wat veroorzaakt deze koersstijging?
  • 22/04/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Belasting papier Buffelboete
Belastingdienst komt met ‘buffelboete’ en treft 700.000 Nederlanders
  • 07:11
  • 3 min. leestijd
Cryptomarkt knalt omhoog: Nederlanders laten robots voor hen handelen
Cryptomarkt knalt omhoog: Nederlanders laten robots voor hen handelen
  • 17/04/2025
  • 3 min. leestijd
18-jarig wonderkind steelt €57 miljoen aan crypto en vlucht
18-jarig wonderkind steelt €57 miljoen aan crypto en vlucht
  • 17/04/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.